Úspěchy žáků ZŠ Purkyňova

Úspěchy ve školním roce 2021-2022

2. ročník online výtvarné přehlídky Čimtačára, kategorie žáci ZŠ 9–12 let, žáci 4. B:

Veronika Bártková z 6. D pod vedením Mgr. Lukáše Hejska, Ph.D., se stala v červnu 2022 držitelkou mezinárodně uznávaného certifikátu z University of Cambridge.

Národní kolo mezinárodního bienále figurální kresby a malby (práce našich žáků byly vystaveny na výstavě v Olomouci, KVV PdF UP)

Pavlína Klempířová – členka reprezentačního družstva společné skladby juniorek v moderní gymnastice, účastnice Mistrovství Evropy juniorek 2021 ve Varně, účastnice 2 světových pohárů 2021 (Sofia, Bukurešt), členka SK TRASKO Vyškov, žákyně 8. B

14. ročník celostátní soutěže Bobřík informatiky: (žáci s nejlepšími výsledky od 5. do 9. ročníku)

Úspěchy ve školním roce 2020-2021

Pavlína Klempířová, Mistrovství Evropy juniorek, Varna v Bulharsku, reprezentovala ČR ve společné skladbě, 18.místo.

1. ročník online výtvarné přehlídky Čimtačára, kategorie žáci ZŠ 9–12 let, žáci ZŠ 13–16 let a učitelé ZŠ:

Okresní matematická olympiáda vyhlášená MŠMT, kategorie ZŠ, 5. třídy: 1. místo: Rafael Provazník, 5. A

Mezinárodní výtvarná soutěž: „Tak to to vidím já“ – Barvy mého města: 1. místo: Nela Lubínková, 7. C a  2. místo: Vojtěch Tížek, 7. C

Matematická soutěž PANGEA: Julie Judásková, 5. A: 3. místo v republice, 1. místo v kraji, 1. místo ve škole
Matematická soutěž PANGEA: Šárka Pukowietzová , 5. A: 16. místo v republice, 6. místo v kraji, 2. místo ve škole
Matematická soutěž PANGEA: Libor Aujeský , 7. B: 44. místo v republice, 2. místo v kraji, 1. místo ve škole

Celostátní soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN 1. místo v kategorii Klokánek, Julie Judásková, 5. A

Celostátní soutěž ALFIÁDA: 5. D – 3. místo v kategorii Tříd, Simona Spáčilová, 5. D – 2. místo v kategorii Žáci (vyřešila téměř nejvíc testů ze všech žáků z celé republiky) a v kategorii Nejvyšší průměrná úspěšnost testů – 2. místo Markéta Škrobová z 2. B.

Celostátní soutěž Bobřík informatiky, kategorie Mini/1. stupeň ZŠ a Benjamin/6.–7. r. ZŠ:

4. B Řezníček Václav (s účastí mladšího bratra na fotografii), Tobiáš Vágner ze 4. B a Tristan Drahanský ze 4. A, zvítězili ve fotografické soutěži „Barvy“ pořádané Galerií Svitavy.

Naše žákyně, členky SK TRASKO Vyškov obdržely jmenovací list do reprezentace ČR v moderní gymnastice.

Úspěchy ve školním roce 2019-2020

Krajský přebor škol v šachu, Břeclav:  Lucia Hlaváčiková, Rafael Provazník, Marek Pukowietz a Patrik Pukowietz se v kategorii I. stupeň ZŠ umístili na 2. místě a postupují na mistrovství ČR školních týmů.
Lucia Hlaváčiková byla oceněna nejlepší hráčkou čtvrté šachovnice s plným počtem sedmi bodů a Patrik Pukowietz byl oceněn nejlepším hráčem na první šachovnici se šesti body ze sedmi.

Přespolní běh: krajské kolo, 2.místo (J. Grussmann, M. Schweidler, O. Ryšánek, L. Aujeský, J. Donnerberger, M. Vaněk)

Mažoretky Angelin: Nikola Grünwaldová dvojnásobná Mistryně Evropy, 15-18. 8. 2019 – Györ, Maďarsko

1. Vicemistryně ČR v kategorii pom sólo – kadetky

Mistryně Evropy v kategorii pom sólo – kadetky

Mistryně Evropy v kategorii pom duo – kadetky

1. Vícemistryně Evropy v kategorii mini mix – kadetky

1. Vicemistryně Evropy v kategorii mix – juniorky

2. Vicemistryně Evropy v kategorii mix – kadetky

Úspěchy ve školním roce 2018-2019

Minifotbal: krajské kolo, 2. místo

Okresní kolo fyzikální olympiády, kategorie E: David Škrob, 9. A

Volejbal: krajské finále, 3. místo: David Meleg, David Kváč, Michal Murányi, Jiří Burian, Vít Planička, Radim Aujeský, Ondřej Crhonek, chybí Daniel Bačovský

Matematická soutěž Pangea: Jakub Říha, 8. A, 1. místo ve škole, 3. místo v kraji, 19. místo v republice, více informací o soutěži

Celostátní výtvarná soutěž „Anděl s handicapem“: Tereza Mrázová, 9. A, 2. místo

Celostátní soutěž IT-SLOT: postup do finále, David Škrob, 9. A

Mistrovství ČR v moderní gymnastice: 1., 2. a dvě 3. místa

Úspěchy ve školním roce 2017-2018

Open fair – 3. místo

Zazpívej, slavíčku, okresní kolo: 2. místo – Jolana Mazlová, I. stupeň ZŠ

McDonald´s cup, okresní kolo – 3. místo, ml. žáci

Pythagoriáda pro 5. ročník, okresní kolo: 1. místo – Adam Štroblík, 2. místo – Gabriel Provazník

Dopravní soutěž – 1. místo v okresním kole, ml. žáci, 1. místo st. žáci

1. místo o slogan pro Respono, a. s.

7. ročník soutěže Bezpečně v kyberprostoru – 3. místo v Jihomoravském kraji

Hlídky mladých zdravotníků – 3. místo v okresním kole

Okresní kolo ve volejbale, st. žáci: 2. místo

Gabriel získal 6. místo v logické olympiádě 2017
Mistrovství České republiky v moderní gymnastice

Hejtmanův pohár – podrobnosti o vyhodnocení a převzetí 1. místa našimi žáky

Foto: Rafael se zúčastnil krajského kolo logické olympiády v kategorii 2.-5. tříd

Září 2017: Vyhráli jsme ve výtvarné soutěži O Austrálii – výsledky zde

Úspěchy ve školním roce 2016-2017

Tady můžete nahlédnout do archivu našich úspěšných žáků.